Kurtlarla Koşan Kadınlar Masalları devam/ Kasım 2021
Kurtlarla Koşan Kadınlar Masalları devam/ Kasım 2021

Kurtlarla Koşan Kadınlar Masalları devam/ Kasım 2021

İlk 7 masalı Kasım ortasında bitirdikten sonra diğer masallara sıra gelecek.

İlk 7 masalın çalışmasıyla ilgili detaylı bilgi şurada: https://damlaceliktaban.com/yazilar/eylul-2021-kurtlarla-kosan-kadinlar-icsel-calisma-grubu/

Çarşamba akşamları ve perşembe öğleden sonraları Zoom üzerinden buluşarak devam edeceğiz masallara.

Tarihler şöyle:

Akşam grubu: – Çarşamba

18.Kasım/ 24. Kasım/ 1.Aralık/ 29.Aralık/ 5.Ocak/ 12.Ocak

saat: 20.30

Gündüz grubu: – Perşembe

18.Kasım/ 25.Kasım/ 2.Aralık/ 30.Aralık/6.Ocak/ 13.Ocak

Neşeli Beden

La Llrona

Kibritçi Kız

Hilal Ayısı

Elsiz Kız 1/2

Buluşmalar, meditasyon, masal ve analizi, bunları hayata geçirmeye yardımcı çember pratikleri ve paylaşım alanından oluşacak. Her buluşma ortalama 2 saat sürüyor. Ana tema Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları olacak ve fakat mitolojik hikayeler, farklı Jungcu analistler, masalların açtığı konularla ilgili diğer alanlardan kaynaklar ile beslenecek.

Peki masal bizim kendimizi anlamamıza hayatı daha hakiki bir yerden yaşamamıza nasıl yardımcı oluyor: 

Masallar, bir kadının kendi iç dünyasını anlamasının, engellerini, potansiyelini keşfetmesinin, karanlık yanıyla karşılaşmasının ve tatminkar bir hayat yaşamasının, içindeki canlılığı fark etmesinin, kuvvetlendirmesinin şahane bir yolu. Jungien Bakış açısıyla incelenen masallar bize iç dünyamızın farklı farklı yönlerini öğretiyor. Masalın içindeki her bir karakterle benliğimizin farklı bir boyutunu öğreniyoruz. Özellikle de kendi Öz’ünü merak eden, onu güçlendirmek isteyen, hayattaki amacını bulmak, zorluklardan güçlenerek çıkmak isteyenler için şahane reçeteler sunuyor. 

6 buluşma 800 lira. İki taksitte ödemek isteyenler için ise 450 *2 TL 

Eğer bu yazdıklarım ilginizi çekiyorsa katılım için bu yola çıkmaktaki niyetinizi, mail adresim: [email protected] a yazın. 

Bu çalışma şifalı nitelikler taşısa da bir eğitim ya da grup terapisi değil. Kurtlarla Koşan Kadınlar masalları rehberliğinde, kolektif alanın iyileştiriciliği, sanatın ve edebiyatın cazibesi, kızkardeşliğin güvenli alanı ve masalların hayatı aydınlatan katmanlarına keyifli bir yolculuktan öte vaatler içermez. 

Aşk ile


Paylaş
mail listesine kayıt olmak ister misin?
Kitap

Beni büyüten kadınlar

Yas, kadın olmak, anne olmak, kendin olmak… Damla Çeliktaban Beni Büyüten Kadınlar’da bir kadının, “edebi annelerim” dediği yazarların peşinde, masallar ve kadın çemberleri vasıtasıyla kendine annelik etmeyi öğrenme yolculuğunu anlatıyor. Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Clarissa P. Estes’den, Tezer Özlü’den, Sevgi Soysal’dan, Ursula K. Le Guin’den beslenen ve ilham alan bir yolculuk… Derin ve sarsıcı, umut ve şifa veren, iyileştiren bir kitap…
TÜM HAKLARI SAKLIDIR

WordPress Development by NewCycle.Studio