Masal Terapi Tatili
Masal Terapi Tatili

Masal Terapi Tatili

Kurtlarla Koşan Kadınlar masallarının rehberliğinde, meditasyon, anda olma pratikleri, somatik egzersizler, grup çalışmaları, çember pratikleri ve pişe dizimi tekniklerini kullanacağız.

Can Kadınlar,

22-26 Temmuz’da sizleri Hızır Kamp’ın ateş başında buluşmaya davet ediyoruz. Geçen sonbaharda sevgili Fatma Tosuntaş ile başlattığımız Masal Terapi İnzivası/ Ormana Davet etkinliklerine bir yenisini eklemeye karar verdik.

Bu seferki çalışmamızın teması İçsel Denge: İkilikleri Kapsayabilmek.

Bu konu başlığı altında Eril ve Dişil yönlerimizle ile çalışacağız. Bağlılık ve Yas, Gülmek ve Ağlamak, Bilinç ve Bilinçdışı, Yapmak ve Olmak, Ying ve Yang, Ruh ve Madde, Yaşam ve Ölüm konuları da bu çalışmanın kapsamında doğal olarak yer alıyor.

Kurtlarla Koşan Kadınlar masallarının rehberliğinde, meditasyon, anda olma pratikleri, somatik egzersizler, grup çalışmaları, çember pratikleri ve pişe dizimi tekniklerini kullanacağız.

Masalların doğası gereği içsel bilgeliğimizle temas etmek, zorluklardan güçlenerek çıkmak, kendine annelik etmek, döngülerle uyumlanmak konularını da ele alacağız.

22 Temmuz akşamı ateş başında masal ve çember ile başlayacağız. Sabahları yoga ve meditasyonla güne hazırlanıp, ormanın ve buz gibi suyun keyfini çıkaracak, gün içinde Fatma’nın bize hazırladığı ruhsal çalışmalar ile masalın öğretisini hayata geçirmeyi öğreneceğiz. Bacı çemberinin, Müslime Abla’nın şahane yemeklerinin ve doğa ananın kalbinde olmanın şifasını deneyimleyeceğiz.

Kampımız 26.Temmuz pazar günü kahvaltıdan sonra bitecek.

Fiziksel mesafe kurallarına uygun olabilmek adına sadece 15 katılımcı alabiliyoruz.

Ekim 2019 inzivası, akşam çemberi

Hızır Kamp’ın ulu ağaçları, serin deresi ve akşamları ateş başı bize evsahipliği yapacak. Konaklama ile ilgili tüm detayları şu linkte bulabilirsiniz: Konaklama

Ruhsal çalışmalar için 800 lira katkı öneriyoruz.

Detayları Türkan takip ediyor. Kayıt olmak için [email protected] adresine “Masal Tatili” başlığıyla isim, soyad, yaş ve çalışmaya katılmak ile ilgili niyetinizi/motivasyonunuzu yazan bir mail atmanızı rica ediyorum.

Ateş başında, nehir kıyısında, doğa anamızın kalbinde, kendi kalbimiz ile buluşmak üzere…

Aşk ile

Damla


Paylaş
mail listesine kayıt olmak ister misin?
Kitap

Beni büyüten kadınlar

Yas, kadın olmak, anne olmak, kendin olmak… Damla Çeliktaban Beni Büyüten Kadınlar’da bir kadının, “edebi annelerim” dediği yazarların peşinde, masallar ve kadın çemberleri vasıtasıyla kendine annelik etmeyi öğrenme yolculuğunu anlatıyor. Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Clarissa P. Estes’den, Tezer Özlü’den, Sevgi Soysal’dan, Ursula K. Le Guin’den beslenen ve ilham alan bir yolculuk… Derin ve sarsıcı, umut ve şifa veren, iyileştiren bir kitap…
TÜM HAKLARI SAKLIDIR

WordPress Development by NewCycle.Studio